Masaże

 

Masaże wykonywane w SPA GLAMOUR

 

Masaż klasyczny


Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy i intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Masaż opiera się na pięciu grupach technik: głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu, oklepywaniu i wibracji.
Masaż wzmaga dopływ tlenu do komórek mięśniowych, przez co poprawia wymianę tlenową w mięśniach i ułatwia pozbywanie się szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu. Obok pobudzenia układu krążenia, masaż pomaga w usuwaniu zrostów i zmiękczeniu blizn. Wzmacnia mięśnie, ścięgna i kości oraz poprawia elastyczność i ukrwienie skóry.

/30 min - 60 zł; 45 min - 80 zł; 60 min - 100 zł; 75 min - 130 zł/
 

Masaż leczniczy


Masaż leczniczy wywodzi się z masażu klasycznego. Stosowany jest przy konkretnych dolegliwościach – zmianach zwyrodnieniowych stawów, kręgosłupa i nerwobólach. Wspomaga proces leczenia, przyspiesza powrót organizmu do optymalnej formy, działa przeciwbólowo.
Masaż leczniczy powinien być wykonywany seriami (podstawowa seria to 6-10 zabiegów), tylko wtedy można oczekiwać jego leczniczego działania.

/od 90 zł/

Masaż relaksacyjny


Masaż relaksacyjny jest zalecany dla osób żyjących w ciągłym stresie i przepracowanych. Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny pobudza skórę i mięśnie (zmniejszając ich napięcie), przywraca prawidłowy rytm serca oraz poprawia krążenie krwi. W trakcie jego wykonywania wykorzystuje się różnego rodzaju aromatyczne zapachy (świece, kadzidełka) oraz odprężającą muzykę. Spokojny i rytmicznie wykonany niweluje stres oraz związane z nim dolegliwości, takie jak bóle głowy i pleców, również zaburzenia koncentracji, depresję czy też ogólne osłabienie organizmu.
/od 60 zł/

Masaż odchudzający


Masaż odchudzający jest jedną z metod w terapii nadwagi. Jest to bardzo intensywny masaż, polega na ugniataniu, uciskaniu i oklepywaniu ciała. Stosowane techniki mogą być dość bolesne, ponieważ zadaniem tego rodzaju zabiegu jest rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko w tkance podskórnej. Tylko w ten sposób można wyszczuplić i kształtować sylwetkę. Masaż doskonale likwiduje tkankę tłuszczową z okolic pośladków, bioder i ud. /od 90 zł/
/od 90 zł/

Masaż bańką chińską


Masaż bańką chińską, wykonaną z odpowiedniego rodzaju gumy jest w rzeczywistości zabiegiem wykonywanym czterema bańkami, a wielkość dobierana jest w zależności od powierzchni masowanej części ciała. Zaletą baniek gumowych jest duża elastyczność tworzywa, co umożliwia wykorzystywanie w dowolnych miejscach ciała, bez względu na kształt masowanej partii.

Zastosowanie bańki chińskiej do walki z cellulitem przynosi dobre efekty i to w krótkim czasie. Bańka chińska jest skuteczna przy usuwaniu cellulitu oraz do wygładzania i ujędrniania skóry. Najczęściej wykorzystywana jest podczas masażu ud, brzucha oraz przedramienia. Bańką chińską można ponadto leczyć infekcje, przeziębienia, bóle mięśniowe i stany zapalne ścięgien.

/45 min - 90 zł/

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny polega na udrożnieniu węzłów chłonnych i mechanicznym przepchnięciu chłonki, co pozwala na usunięcie obrzęków i toksycznych złogów.
Drenaż to specjalistyczny zabieg leczniczy, choć w razie potrzeby może być również masażem relaksacyjnym. Jest bardzo skuteczny w walce z cellulitem u kobiet, na każdym etapie walki.
Drenaż usprawnia pracę wielu narządów, poprawia wygląd skóry oraz stan stawów.  /45 min - 80 zł/
/45 min - 80 zł/

Masaże ajurwedyjskie

Masaże ajurwedyjskie przywracają harmonijny przepływ energii w organizmie, likwidując tym samym jedną z przyczyn powstawania wielu chorób.

Podstawowym i niezastąpionym elementem masaży ajurwedyjskich są oleje. W skład oleju wchodzą bogate mieszanki ekstraktów różnych ziół i roślin o wartościach leczniczych. Odżywcze składniki oleju wspomagają strukturę wewnątrzkomórkową, wzmacniają, głęboko relaksują i regenerują organizm. Oleje są w stu procentach naturalne.

W SPA Glamour wykonywane są:

- Abhyanga

- Udvartana

- Rataabhyanga

- Jambira Pind Sweda

- Champi

- Shirodhara

- Padanghata

- Ceremonia Abhyana +Shirodhara

Masaż czekoladowy

Masaż czekoladowy wykonywany na bazie kremu „mleczna czekolada” o działaniu drenującym i spalającym tkankę tłuszczową. Masaż poprawia krążenie i działanie układu limfatycznego, co wpływa na szybsze spalanie nadmiaru tłuszczu. Bogaty w sole mineralne i witaminy ekstrakt czekolady poprawia ponadto jędrność i elastyczność skóry. /od 90 zł/
/45 min - 200 zł/

Masaż bambusami

Masaż bambusem jest to forma zabiegu relaksacyjnego i drenującego, wykonywanego za pomocą pałeczek bambusa, zwanych cho, które są rolowane po ciele, z elementami stymulacji punktów refleksologicznych na stopach. Pałeczki mają różne grubości i długości, gdyż są dostosowane do poszczególnych technik i wielkości ciała.
Techniki manualne rozpoczynają i kończą masaż, a także pełnią funkcję łączników między kolejnymi ruchami wykonywanymi za pomocą pałeczek (głównie przy zmianie ich grubości).
Wskazania do masażu bambusem: przemęczenie i stres, brak odpowiedniego dotlenienia organizmu, złe samopoczucie, bóle głowy, pleców, mięśni, zły stan skóry. /60 min - 220 zł/

Masaż gorącymi kamieniami

Ludzkość od wieków przypisywała kamieniom terapeutyczne działanie. Współczesna nauka to potwierdza. Kamienie, zwłaszcza te pochodzenia wulkanicznego, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm z racji swoich znakomitych właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur. Dlatego z tak dużym powodzeniem znalazły zastosowanie w kosmetyce i rehabilitacji.
Masaż wybranych miejsc ciała ciepłymi kamieniami ma działanie witalizujące i lecznicze, doskonale likwiduje wszelkie napięcia i bóle mięśni, oddziałuje na cały organizm. Działa energizująco na każdego rodzaju skórę. Masaż ten łączy w sobie oddziaływanie termoterapii, drenażu, akupunktury i aromaterapii.
Jest także wspaniałym zabiegiem relaksującym. /60 min - 200 zł/
/60 min - 200 zł/

Lomi-Lomi

Cechą, która wyróżnia masaż Lomi Lomi spośród wielu innych jest wyjątkowe podejście. Wykonuje się go w duchu Aloha, to znaczy z radością i miłującym uznaniem dla człowieka leżącego na stole. Cała koncentracja masażysty jest skupiona na masowanej części ciała, bo jak mówią Hawajczycy: energia podąża za uwagą, a tam gdzie płynie energia dochodzi do uzdrowienia.

Lomi Lomi jest formą „pracy z ciałem” łączącą znane do dziś techniki masażu, jak i sferę duchową człowieka. Do zabiegu wykorzystywany jest ciepły olej, rytmiczna muzyka, a przede wszystkim dłonie, przedramiona i łokcie masażysty. Ceremonia Lomi Lomi ma działanie odprężające, poprawiające krążenie i stabilizację układu nerwowego.

Ceremonia Lomi Lomi ma działanie odprężające, poprawiające krążenie i stabilizację układu nerwowego.

Masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny, z wykorzystaniem olejków, uważany jest za jedną z najprzyjemniejszych metod relaksacyjnych, zapewniających odnowę biologiczną organizmu.
Masaż jest szczególnie polecany osobom żyjącym w ciągłym stresie. Wykonywany spokojnymi i rytmicznymi ruchami niweluje stres, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – likwiduje napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością i ogólnym wycieńczeniem organizmu. (więcej na naszym blogu)

Taping

Masaż stóp – „Ceremonia Wschodu”

Rytuał inspirowany jest zabiegami tradycyjnej medycyny chińskiej. Składa się z dwóch etapów, wstępnego – kąpieli stóp w wodzie z dodatkiem ziół, dobranych indywidualnie do potrzeb klientki oraz masażu stóp, który łączy w sobie techniki głęboko relaksujące z opracowywaniem punktów reflektorycznych.
Ceremonia jest niezwykle przyjemna i odprężająca. Wpływa nie tylko na polepszenie samopoczucia, ale zapewnia także usprawnienie krążenia energii w meridianach, usuwa napięcia, pomaga zlikwidować zastoje wody w przypadku ociężałych nóg. /45 min - 80 zł/
/45 min - 80 zł/

Masaż muszlami Lava Shels

Masaż muszlami wykonywany jest naturalnymi muszlami Lava Shells, zbieranymi u wybrzeża Filipin. Muszle zbierane są ręcznie, a następnie polerowane i piaskowane tak, aby ich powierzchnia była nieskazitelnie gładka i delikatna. Muszle mają naturalny, różowy kolor oraz zamykany element, dzięki czemu do muszli można wprowadzić olejki eteryczne, żel i aktywator. Żel jest mieszanką naturalnych minerałów z chłonącymi pudrami zawierającymi suszone algi morskie. Naturalny skład czyni go w stu procentach biodegradowalnym. Aktywator to krystalicznie czysta woda, sól oraz olejki esencjonalne.
Lava Shells służą do wykonywania zabiegów na ciele, dostępne są też specjalne muszle do masażu twarzy. /60 min - 220 zł/
/60 min - 220 zł/
 

Terapia access bars

Terapia Bars jest metodą manualną, polegającą na delikatnym stymulowaniu punktów na głowie, tak aby uzyskać swobodny dostęp do naszych nieograniczonych możliwości. Sesja Bars jest relaksująca i odprężająca, a jej efektem jest lepsze samopoczucie oraz pozytywne zmiany w zdrowiu i życiu. Szybkość zmian jest uzależniona od naszej gotowości do uwolnienia się od ograniczeń.(więcej na naszym blogu)

Kobiet w ciąży

Będąc w ciąży kobieta ma ograniczony dostęp do środków przeciwbólowych ze względów bezpieczeństwa płodu, a zatem bardzo często zdarza się, że cierpi. Niepotrzebnie, gdyż istnieje tego rodzaju dolegliwości recepta. A jest nią masaż, który pomaga nie tylko rozluźnić się i zrelaksować, ale także pozbyć uporczywych bólów. (więcej na naszym blogu)

Poporodowy

Po porodzie ciało wielu kobiet znacząco różni się od wyglądu sprzed ciąży. Matki nie pozostają same z problemem,  który przyjmuje formę rozstępów, luźnej skóry lub cellulitu. Są sposoby, żeby pokonać te problemy lub znacząco je zminimalizować. (więcej na naszym blogu)
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij